Şifalı Biktiler
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mesaj Sayınız : 8

-39%
Le deal à ne pas rater :
Ordinateur portable ASUS Chromebook Vibe CX34 Flip
399 € 649 €
Voir le deal

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Özlem Tekin

4 posters

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Özlem Tekin Empty Özlem Tekin 5/3/2010, 13:04

balizza

balizza
ManGacı
ManGacı

1971 ‘de kasım ayının 18 inde ABD’de doğan rock’ın Asi kızı Özlem Tekin , ilk öğretime başlamadan Ankaraya gelmiş, Fransızca eğitim veren Teyfik Fikret lisesini bitirdi ve bu süre boyunca piyano dersleri aldı. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı sınavlarına girdi ve klarnet bölümünü kazandı.Tüm konservatuar eğitimi boyunca Ankara´da sahne çalışmaları yaptı. Yaz dönemlerinde Bodrum başta olmak üzere, çeşitli tarzlarda (İngilizce pop, rock, heavy metal, punk, caz) müzik yaptı.Konservatuardan 1991-1992 yılında mezun oldu. Akustik gitara merakı olan Özlem kendi kendine bu aleti çalmayı öğrendi. Öğrenmekle kalmadı Akustik gitarla besteler yapmaya başladı.

İstanbul´daki Lokomotif grubundan aldığı teklif üzerine İstanbul´a geldi.Kısa bir süre Lokomotif´le çalıştıktan sonra tamamen bayanlardan kurulu Volvox grubuna katıldı. Şebnem Ferah’ın da bulunduğu Volvox ile iki yıl non-stop müzik yaptılar. Daha sonra Özlem gruptan ayrılarak solo çalışmalara yöneldi. İlk solo albümü için Hakan Peker’le anlaşan Özlem, çalışmalara başladı.

İlk albümü Kime Ne 1996 yılında yayınlandıktan sonra “Aşk Herşeyi Affeder mi” büyük yankı uyandırdı.. “Çok Üzgünüm İstemeden Seni Dün Gece Aldattım” gibi cesur sözlerle başlayan şarkı, aldatmaya dayalı ve kadın erkek ilişkileri odaklı şarkılara yeni boyutlar kazandırdı. İlk defa bir kadın bu kadar açık yüreklilikle aldatını ifade ediyor ve hemen ardından aşkın bunu affedip affetmeyeceğini sorguluyordu. Albümde ilginç sözlere sahip olan şarkı bir tek “Aşk her şeyi Affeder Mi” değildi.. Zoraki evliliklere “böyle zorla düğün olmaz ki yok mu sevdiğin” diye haykıran DUVAKSIZ GELİN, “ümidi yok kimden yardım dilesin, hiç mi sevmez anacığına dönesin” diyerek sokak çocuklarının hayatını sorgulayan HERKES ŞANSLI DOĞMUYOR, “kurşunlar sizin olsun, kurusun gözler” diyerek isyan ettiği SEBEPSİZ SAVAŞ albümün ön plana çıkanlarındandı. Alternatif Pop adını verdiği müziği ile Özlem Tekin o yıllarda kuşkusuz yeni bi kulvar açtı, ve pop müziğe farklı bir bakış açısı getirdi. Cem Yılmaz’ın da konuk olarak “Yar Bana Varmadı” en sevilen çalışmalarından biri oldu.

2Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:05

FéЯmángá

FéЯmángá
Admin
Admin

hmm vallaha ilk defa duydum Very Happy

3Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:07

balizza

balizza
ManGacı
ManGacı

cddi olamazsın Very Happy ama olablrsn Very Happy o kadar popüler deil ama güzel şarkıları var..

4Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:23

FéЯmángá

FéЯmángá
Admin
Admin

ciddiyim Very Happy dinlerim Very Happy tafsiye edebilecegin bi şarkısı varmı Very Happy

5Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:25

ByFomara

ByFomara
Site Kurucusu
Site Kurucusu

Vala Bnde Yeni Duydum Very Happy

https://sifalibitkiler.forumactif.com

6Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:28

balizza

balizza
ManGacı
ManGacı

hep yek
iki adım
onun için
daha şarkısı var ama bnm sevdiklerm bunlar...

7Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:30

FéЯmángá

FéЯmángá
Admin
Admin

tamam dinlicem Very Happy

8Özlem Tekin Empty Geri: Özlem Tekin 5/3/2010, 13:31

balizza

balizza
ManGacı
ManGacı

tmm dinlee Very Happy inş. seversin Very Happy